Bizuteria ślubna- co wybrać?
 Oceń wpis
   

Każda panna młoda wcześniej czy później staje przed wyborem biżuterii. Nie jest to proty wybór ponieważ każda z kobiet tego dnia chce wyglądać pięknie i wyjątkowo. Co więc wybrać? Na co sie zdecydować?

Najpierw- sukienka

Najważniejszą rzeczą w stylizacji panny młodej jest suknia. Najczęściej jest ona wybrana a przynajmniej wymyślona już dużo dużo wcześniej. To właśnie od sukienki zależy jakie ozdoby czyli biżuterię należy dobrać, aby panna młoda wyglądała elegancko i stylowo. Często pani młoda ma także już całą wizję swojej biżuterii- i nie ma się co dziwić. Jeśli zdecyduje się na wykonanie takiej biżuterii na zamówienie, najczęściej projektanci podporządkowują się pomysłom Pani Młodej aby czuła się piękna w tym szczególnym dniu. Zasada jest jedna- jeśli suknia jest bogato zdobiona, biżuteria musi być delikatna i odwrotnie- jeśli decydujemy się na skromny wzór sukni, można wtedy poszaleć z dodatkami.

Kolczyki, naszyjnik, bransoletka...co wybrać?

Obecnie mamy dostęp do bardzo szerokiego wachlarzu wzorów biżuteryjnych- od prostych po skomplikowane. Dlatego często Panie Młode stają przed dylematem- które elementy biżuterii wybrać? Czy zdecydować się tylko na naszyjnik czy może też na kolczyki?  Jak już wspomnieliśmy- wszystko zależy od sukni. Jeśli jest bogato wykończona na górze, posiada dodatkowe zdobienia czy koronki, lepiej zrezygnować z wisiorka. Kolczyki powinny być w tym wypadku delikatne i niewielkie. Jeśli natomiast suknia ma odkryte ramiona możemy pozwolić sobie na duże kolczyki, zwisające aż do ramion. A co z bransoletką? Na pewno wygląda ona pięknie. Ale niektóre kobiety po prostu  nie lubią ich nosić. W takim przypadku lepiej po prostu z  niej zrezygnować.

Niektóre Panny Młode decydują się na zastąpienie bransoletki stylowym zegarkiem. Taki pomysł też jest bardzo ciekawy, dobrze dobrany zegarek może świetnie uzupełnić całą stylizację.

 

Podsumowując: wszystko zależy od Panny Młodej. Te bardziej tradycyjne na pewno będą wolały delikatne ozdoby, te odważniejsze mogą zdecydować się na coś większego i bardziej przyciągającego uwagę. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia...no i budżet :)

Komentarze (1)
Obrączka - odwieczny symbol wiecznego oddania
 Oceń wpis
   

Obrączka to piękny symbol miłości i oddania. Czy wiecie, że kształt obrączki miał symbolizować połączenie dwojga ludzi na wieki. Już w starożytnym Egipcie wymieniano się pierścieniami podczas uroczystości zaślubin. 

Dzisiaj kształt, rodzaj materiału obrączek są naprawdę dowolne. Wszytko zależy od fantazji i upodobań partnerów. 

Obrączki

obrączki

obraczki

obrączki

Komentarze (1)