Ciekawostka
 Oceń wpis
   

W poprzednim poście zamieściłem przedrukowany z jednego z portali artykuł na temat sprzedawania biżuterii jubilerom czy złotnikom. Jeśli myślisz o zbyciu biżuterii koniecznie się z nim zapoznaj :)

Pozdrawiam

Czy chcesz sprzedać swoją biżuterię?
 Oceń wpis
   

Autorem artykułu jest Angelika Almazowa


Ccy warto sprzedawać swoja biżuterie Myślisz o sprzedaży swojej biżuterii? Jak sądzisz, jaką kwotę możesz otrzymać?

Sprzedajesz swoje diamenty i złoto? Co za wspaniała idea! Wielu ludzi potrzebujących pieniędzy myśli o sprzedaży biżuterii. Początkowo chcemy zbyć tylko to, co leży nieużywane w pudełku na biżuterię. Poco ma bezużytecznie leżeć, gdy i tak nie nosimy ich na co dzień? Dlaczego więc nie miałaby być na sprzedaż? Dlaczego nie dostać trochę gotówki za niewykorzystane diamenty i złoto?

Więc, ile pieniędzy można się spodziewać ze sprzedaży swojej biżuterii i kamieni szlachetnych? Widomym jest, że nigdy nie będziesz zadowolony z tego, ile pieniędzy dostaniesz, ale jak to zrobić, aby nie mieć poczucia, że ktoś nas oszukał? Postaramy się wytłumaczyć, jaka jest cała, uczciwa prawda o nie do końca uczciwych jubilerach. Prawdą jest to, że nigdy Nasza Misja
Informować i uczyć jak dokonywać dobrych zakupów biżuterii oraz jak inwestować w diamenty i metale szlachetne. Powiemy także, jak dbać o diamenty, aby były jeszcze piękniejsze.
nie dostaniemy takiej samej ceny, w jakiej kupiliśmy dany produkt, jeżeli nie minął zbyt długi czas od jego nabycia.
Będziesz zawsze myśleć, że ktoś się z ciebie zgrywa proponując Ci tak niską cenę. Będziesz uważać, że Twój jubiler ukradł twoją biżuterię. Nie ma na to sposobu. Wszystko sprowadza się do tego, jak bardzo potrzebne ci są pieniądze? Widzisz, jubilerzy wiedzą to, że gdy przychodzisz do ich punktu i zaczynasz pytać za ile kupią Twoje wyroby, diamenty, metale szlachetne lub inne kosztowności, czy pamiątki rodzinne to musisz się znajdować w rozpaczliwej sytuacji, kiedy to każda sumą cię zadowoli. Czy to znaczy, że oni korzystają z tego? Prawdopodobnie tak! Czy można ich jednak za to winić?
Kupując wyrób u jubilera płacimy za wiele czynników składających się na całość ceny, m.in. za zakup złota, diamentów, sprowadzenie (cło), projektantom za wykonanie wzoru, odlewni, szlifierzom, za ewentualne osadzenie kamieni, grawer, ale w naszą cenę są wliczone także takie składniki, o których mało kto myśli, czyli np. za wynajęcie lokalu w którym mieści się jubiler, za jego wyposażenie, pensje dla pracowników, reklamę i przede wszystkim za renomę.
Więc czego można się spodziewać, gdy jubiler proponuje 5%-10% wartości, za jaką my kupiliśmy?
Jubiler nigdy nie będzie płacić, za szlachetny metal, więcej niż moglibyśmy otrzymać w skupie przy sprzedaży jako tzw. złom (w skład złomu wchodzą najczęściej uszkodzone, nie wartościowe wyroby). Co do ceny diamentów to jeśli jubiler może kupić 1,00ct diament, o czystości SI1 i kolorze E za 500$, pomimo, że jego wartość detaliczna wynosi 7500$ to oznacza, że jest inteligentny i wie jak sobie radzić, aby jak najwięcej zarobić.
Jeżeli jesteście zmuszeni do sprzedaży swojej biżuterii lub innych kosztowności, to nie idźcie do jubilera, czy innego pasera lepiej poszukać klienta na własną rękę wśród znajomych, albo można dać ogłoszenie w gazecie, czy Internecie. Niekiedy też bank udzieli nam kredytu pod zastaw biżuterii lub diamentów.
Opublikowano za zgodą Sekrety Biżuterii. Przejedz do http://sekretybizuterii.blogspot.com/--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kolczyki - jak zrobić je samemu?
 Oceń wpis
   

Witam ponownie. Cieszę się, że blog zyskuje na popularności :)

Ktoś, kto ma bardzo wyszukany, a jednocześnie bardzo oryginalny gust może mieć poważny problem z kupieniem takiej biżuterii, która będzie go w pełni satysfakcjonować w rozsądnej cenie. W związku z tym sporo osób interesuje się metodami wytwarzania biżuterii samemu. Zamieszczam kolejny film instruktażowy - tym razem zawiera on prezentację wykonania kolczyków ze srebra. Zachęcam do obejrzenia :)

riptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">

Przyznam szczerze, że jestem zaskoczony efektem.

Jubiler i jego praca - zwężanie obrączek
 Oceń wpis
   

Witam po dłuższym okresie nieobecności :) Będąc niedawno w Lublinie stwierdziłem, że branża jubilerska naprawdę świetnie się w tym mieście rozwija. Dla nas klientów to bardzo dobry znak - bo przecież im więcej punktów sprzedaży - tym większe poszanowanie klienta.

Tak jak nadmieniłem w którymś z wcześniejszych postów postarałem się o zdjęcia chociaż niektórych narzędzi wykorzystywanych przez jubilerów. Przeszukiwałem sieć i wreszcie znalazłem! Przeczesując wyniki wyszukiwania w Google na frazę "zwężanie obrączek" natknąłem się na stronę pana Tadeusza Dylaka - zdecydowanie polecam. Oto adres: http://dylaktadeusz.wordpress.com. Na stronie tej znajdziesz naprawdę sporo zdjęć przedstawiających narzędzia stosowane w pracowniach złotniczych.

Nowa szata graficzna
 Oceń wpis
   

Witam! Po dłuższej nieobecności na blogu przedstawiam go w nowej szacie graficznej :) Jak znajdę chwilę to jeszcze nad grafiką popracuję. Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających.

Jubiler i jego praca - Tytan
 Oceń wpis
   

   Planujecie małżeństwo? Zastanawiacie się jakie obrączki ślubne u jubilera wybrać? Najlepsze będą takie, które będą nie tylko symbolem miłości i piękna... ale i trwałości. Świetnie w tej roli spełniają się tytanowe obrączki ślubne. Dlaczego?

   Otóż biżuteria tytanowa nie tylko pięknie lśni metalicznym blaskiem. Ma jeszcze dwie, bardzo istotne cechy: jest lżejsza od złota, czy srebra, a do tego o wiele bardziej wytrzymała. Oczywiście nie znaczy to, że nie ulegnie zarysowaniu. To, że metal, z którego wykonaną biżuterię nosimy jest używany także przy produkcji statków kosmicznych wcale nie gwarantuje uszkodzeń :) Biżuterię tytanową podobnie jak złotą czy srebrną należy zdejmować przed pracami domowymi i oczywiście nie wystawiać na wpływ detergentów.

   Co ciekawe czysty tytan (bo jest pozyskiwany z tlenku) jest ciągliwy - niestety temperatura topnienia jest przeraźliwie wysoka, bo 1649 stopni Celcjusza. Najbardziej znana własność chemiczna tytanu to jego doskonała odporność na korodowanie. Warto też wiedzieć, że metal ten jest odporny na środowisko kwaśne.

   Być może spytasz: "Ciekawe tylko, czy ten 'kosmiczny' tytan nie wpływa źle na organizm..." Okazuje się, że tytan jest nietoksyczny nawet w dużych dawkach i nie ma żadnego wpływu na ludzki. Szacuje się, że każdego dnia spożywa 0,8 mg tytanu, ale większość nie jest przyswajana przez organizm. Bardzo jestem tylko ciekaw, jak wygląda proces wykonywania z tego niesamowitego metalu biżuterii...

   Może w niedalekiej przyszłości przejdę się do któregoś z jubilerów w Lublinie i co niecoś się dowiem. A może uda mi się pstryknąć zdjęcie?  :) To już by była rewelacja.

Komentarze do postów na temat zawodu jubilera
 Oceń wpis
   

Witam.

Niestety komentarze do tego bloga zaczęły być spamowane przez firmy jubilerskie z Lublina. Bezpowrotnie uniemożliwiam zamieszczanie komentarzy. Przykro m.

Acha! Wypowiedzi jednego z czytelników nie usunąłem ze względu na wydaje mi się bezinteresowność wypowiedzi :)

Autor

Jubiler i jego praca - złoto
 Oceń wpis
   

Powszechnie używanym w jubilerstwie kruszcem jest oczywiście złoto. Połyskujące słonecznym blaskiem, złote lub białe przyciąga nasz wzrok i kusi swoim pięknem. Dobry jubiler wykonujący swój zawód z pasją potrafi wykonać ze złota zachwycające obrączki ślubne, pierścionki, zawieszki, kolie czy kolczyki.

Wydobycie złota w skali światowej jest ogromne. Szacuje się, że dotychczas wydobyto ok. 150 tysięcy ton tego cennego kruszcu. Oczywiście nie jest on wykorzystywany tylko do wyrobu biżuterii. Ze względu na swoje właściwości chemiczny i fizyczne złoto jest powszechnie wykorzystywane na przykład w elektronice - chociażby do produkcji procesorów albo w protetyce. Najbardziej jest jednak doceniany ze wzgledu na jego stabilne ceny.

Próba złota to sposób określenia zawartości w stopie, wyrażonej w promilach. Dla przykładu: jeśli stop zawiera 50% czystego złota, to mówimy, że jest to złoto próby 500.

Czyste złoto jest bardzo miękkie, by wykonać z niego na przykład obrączki ślubne i - aby było twardsze - domieszkowane jest innymi metalami. Aby wprowadzić pewne standardy w ilości złota w stosunku do domieszeki, wprowadzono tzw. próby złota:

  • pierwsza próba złota - 960
  • druga próba złota - 750
  • trzecia próba złota - 585
  • czwarta próba złota - 500
  • piąta próba złota - 375
  • szósta próba złota - 333

Podobnie postępuje się ze srebrem - ale o zastosowaniu tego metalu w jubilerstwie opowiemy już w następnym poście :)

Jubiler i jego praca - granulacja i filigran
 Oceń wpis
   

Pisząc o rozmaitych technikach powszechnie stosowanych przez jubilerów nie sposób pominąć granulacji oraz filigranowania. Na czym one polegają?

Otóż biżuterii nie wykonuje się przecież tylko za pomocą odlewów. Dosyć często widzi się na przykład łańcuszek wykonany z połączonych, misternie wykonanych drobniutkich drucików - to właśnie jest filigranowanie. Granulowanie (nazwa łatwa do skojarzenia :)) natomiast służy często do wykończenia ozdób robionych wcześniej wspomnianą metodą. Polega ono na wykonaniu ze złota lub srebra maleńkich kuleczek. Następnie za pomocą lutu jubiler nanosi je na powierzchnię tworząc przepiękne wzory.

Obie te techniki mają rozmaite zastosowanie. Granulowanie stosuje się przecież często w produkcji pierścionków, kolczyków czy zawieszek. Nie raz i nie dwa widzieliśmy też zapewne piękne kolie zdobione między innymi maleńkimi złotymi albo srebrnymi granulkami.

Na tym poście kończymy przybliżanie technik stosowanych w jubilerstwie. W następnych zajmiemy się natomiast kruszcami, które każdy jubiler wysoko ceni - stara się jak najlepiej wydobyć tkwiące w nich piękno. Są to między innymi platyna, złoto i srebro.

Komentarze (0)
Jubiler i jego praca - cuzelowanie
 Oceń wpis
   

Zawód jubilera czasem może przypominać pracę rzeźbiarza. Bo nie wystarczy tylko zrobić odpowiedni odlew. Trzeba jeszcze wykonać cuzelowanie.

Posługując się różnego rodzaju dłutkami nadaje kruszcom odpowiedni kształt a potem okrasza je pięknymi wzorami. Cuzelowanie jest to właściwie nadawanie biżuterii ostatecznych kształtów, jest to doprowadzenie produktu do pożądanego rezultatu. Surowy odlew ma nierówności, niedokładności. Często jest tak, że jubiler pragnie, aby powierzchnia obrączki czy pierścionka miała określoną fakturę. Typowe narzędzia stosowane do cuzelowania to między innymi: punce cyzelerskie, najzwyczajniejsze w świecie dłutka, skrobaki, młotki, czy w czasach rozwoju technologicznego - specjalne tarcze do polerowania.

Oczywiście rozmaitość narzędzi jubilerskich jest ogromna. Samych dłut jest mnóstwo rodzajów. To, co my nazwalibyśmy po prostu dłutem, jubiler lublin nawie w zależności od budowy na przykład: zdzierakiem, równiakiem, półgładzikiem, gładzikiem czy jedwabnikiem - bo pilników nie tylko stosowanych w jubilerstwie jest rodzajów mnóstwo :)

 

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |