Rene Lalique w japońskim wydaniu
 Oceń wpis
   

Wystawa biżuterii i innych ozdób autorstwa Rene Lalique Tokio 2009. Trzeba przyznać, że te okazy mają niezwykłą głębię wyrazu... Na filmie można obejrzeć to, co prezentowałem także w poprzednich postach, zarówno biżuterię jak i szklane przedmioty tego wyjątkowego artysty - obejrzyj, a na pewno zdziwisz się, że ze szkła można zrobić takie rzeczy :). Jak dla mnie to niesamowite są te szklane figury.

 

 

 

Komentarze (0)
Biżuteria Rene Lalique
 Oceń wpis
   

Biżuteria autorstwa Rene Lalique jest niesamowita. Spójrz sam:

 

 

Niestety Rene Lalique zrezygnował z tworzenia biżuterii i zajął się produkcją szkła. Tego typu wyroby, świadczące o jego kunszcie pokazuje poniższy film:

Komentarze (0)
Biżuteria Rene Lalique
 Oceń wpis
   

Niesamowita biżuteria tworzona przez artystę przełomu XIX i XX wieku. Pasja jubilerska w jego życiu miała zalążek w roku 1876, kiedy to w wieku szesnastu lat podjął naukę u jednego z paryskich jubilerów. Tworzył w stylu Art Nouveau - w jego najpiękniejszych biżuteryjnych dziełach przewijają się motywy przyrodnicze, a przede wszystkim owady. Jak większość prawdziwych artystów nie zwracał uwagi na koszt materiałów, z których wykonywał biżuterię - potrafił łączyć najcenniejsze na świecie kamienie typu diamenty, na przykład z aluminium :). Biżuterię, która wyszła z jego rąk można oglądać w Muzeum Fundacji Gulbenkiana w Lizbonie. Np.:

Biżuteria Rene Lalique

 

Biżuteria art nouveau

Biżuteria Rene Lalique

Komentarze (0)