Pracownia Jubilerska Ziętek w Lublinie
 Oceń wpis
   

 Spacerując w blasku stylowych latarni i kolorowych witryn na Deptaku w Lublinie łatwo pomiąć niewielką pracownię jubilerską, która znajduje się trochę na uboczu, ale jakby nie było nadal na Deptaku. Swoją działalność rozpoczęła już prawie 40 lat temu. O jakim zakładzie usługowym mowa? Czy się wyróżnia ta pracownia?

 

 

Pracownia Jubilerska Ziętek pod swoją obecną nazwą znana jest od 1990 roku. Powstała za to w roku 1978 jako zakład należący do Spółdzielni Złotników. Lokal usytuowany jest w dawnych Podcieniach - wejście znajduje się od ulicy Królewskiej, na rogu Koziej, dlatego idąc Deptakiem w stronę Bramy Krakowskiej można je przeoczyć.

 

Pracownia nie wyróżnia się wielkością jej głównym atutem są pracujący w niej złotnicy. Są to osobowy, które świetnie znają się na swoim fachu i wykonują go od około 30 lat. Dlatego w tym zakładzie wykonasz drobne naprawy biżuterii, a także zlecisz wykonanie nawet najbardziej skomplikowanego projektu biżuterii. Pracownia jako jedyna w Lublinie wykonuje także ręczny grawer na obrączkach ślubnych jest to szczególnie cenna informacja dla wszystkich, którzy cenią sobie klasyczne rozwiązania.

 

 

Wiele przeszłych par małżeńskich wybiera obrączki spośród tych, które oferowane są w sklepie Pracowni lub zleca wykonanie obrączek z własnego złota. Katalog obrączek dostępnych w regularnej sprzedaży znajduje się na oficjalnej stronie internetowej firmy http://www.jubiler-zietek.pl/obraczki-slubne.php. Złotnicy spełnią każde marzenie Państwa Młodych odnośne wyglądu, kształtu czy koloru obrączek.

 

Wszystkich którzy mieszkają w Lublinie lub okolicach, a jeszcze nie korzystali z usług Pracowni Jubilerskiej Ziętek zachęcam do jej odwiedzenia podczas najbliższego spaceru na Starówkę.

 

 

Komentarze (1)
Bizuteria ślubna- co wybrać?
 Oceń wpis
   

Każda panna młoda wcześniej czy później staje przed wyborem biżuterii. Nie jest to proty wybór ponieważ każda z kobiet tego dnia chce wyglądać pięknie i wyjątkowo. Co więc wybrać? Na co sie zdecydować?

Najpierw- sukienka

Najważniejszą rzeczą w stylizacji panny młodej jest suknia. Najczęściej jest ona wybrana a przynajmniej wymyślona już dużo dużo wcześniej. To właśnie od sukienki zależy jakie ozdoby czyli biżuterię należy dobrać, aby panna młoda wyglądała elegancko i stylowo. Często pani młoda ma także już całą wizję swojej biżuterii- i nie ma się co dziwić. Jeśli zdecyduje się na wykonanie takiej biżuterii na zamówienie, najczęściej projektanci podporządkowują się pomysłom Pani Młodej aby czuła się piękna w tym szczególnym dniu. Zasada jest jedna- jeśli suknia jest bogato zdobiona, biżuteria musi być delikatna i odwrotnie- jeśli decydujemy się na skromny wzór sukni, można wtedy poszaleć z dodatkami.

Kolczyki, naszyjnik, bransoletka...co wybrać?

Obecnie mamy dostęp do bardzo szerokiego wachlarzu wzorów biżuteryjnych- od prostych po skomplikowane. Dlatego często Panie Młode stają przed dylematem- które elementy biżuterii wybrać? Czy zdecydować się tylko na naszyjnik czy może też na kolczyki?  Jak już wspomnieliśmy- wszystko zależy od sukni. Jeśli jest bogato wykończona na górze, posiada dodatkowe zdobienia czy koronki, lepiej zrezygnować z wisiorka. Kolczyki powinny być w tym wypadku delikatne i niewielkie. Jeśli natomiast suknia ma odkryte ramiona możemy pozwolić sobie na duże kolczyki, zwisające aż do ramion. A co z bransoletką? Na pewno wygląda ona pięknie. Ale niektóre kobiety po prostu  nie lubią ich nosić. W takim przypadku lepiej po prostu z  niej zrezygnować.

Niektóre Panny Młode decydują się na zastąpienie bransoletki stylowym zegarkiem. Taki pomysł też jest bardzo ciekawy, dobrze dobrany zegarek może świetnie uzupełnić całą stylizację.

 

Podsumowując: wszystko zależy od Panny Młodej. Te bardziej tradycyjne na pewno będą wolały delikatne ozdoby, te odważniejsze mogą zdecydować się na coś większego i bardziej przyciągającego uwagę. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia...no i budżet :)

Komentarze (1)